O mne

Mal som päť rokov, keď vo mne dedo odštartoval lásku k fotografii. Mal veľa fotoaparátov, vyvolával si fotky v tmavej komore, bolo to jeho celoživotný koníček. Za samé jednotky na vysvedčení mi sľúbil fotoaparát. Bol to fotoaparát Smena 8 a mám ho dodnes ako spomienku. Neskôr som trávil čas v tmavej komore - vyvolával som nafotený materiál, miešal vývojku, experimentoval. Skúšal som rôzne materiály, nové pozitívne formáty, vylepšoval, menil značky fotoaparátov. Dokiaľ neexistovali digitálne prístroje, tak sa za fotografiou skrývala alchýmia s očakávaním a prekvapením. To napätie a očakávanie, ktoré vyvrcholilo vyvolaním filmu, malo svoje kúzlo.

Neskôr som rozbehol kariéru ako fotograf pre Žilinský večerník, kde som spolu s vtedajším redaktorom Petrom Bárdym vytvoril tandem a spoločne sme prinášali čitateľom rôzne regionálne udalosti. Rovnako aj neskôr pri spolupráci s týždenníkom Život. Nakoniec som zakotvil ako fotograf Štátneho komorného orchestra Žilina, s ktorým spolupracujem už viac ako 13 rokov.

Kreativita, vytrvalosť, technickosť, zmysel pre detail. Tieto schopnosti využívam ako profi fotograf aj pri správe IT a ako fitness nadšenec zažratý do zdravých kalórií. Preto do svojich služieb vkladám poriadok, systém a presnosť.

Roderik Kučavík
#kreativita #technickosť #vytrvalosť
pentacon six 4020146

Chceš kreatívneho fotografa?

Ozvi sa a vytvorím ti fotky, na ktorých zažiariš.