Fotím firmy

Pre spoločnosti fotím produkty, ale aj portréty ľudí, zamestnancov firmy či ich sídla a pobočky. Najradšej mám, ak fotky produktov ladia s korporátnym dizajnom, majú štýl a zapadajú do firemného smradu. Ak je všetko v harmónii, tak sú všetci spokojní. Nemáš svoju vlastnú firemnú tvár? Poviem ti, kto porieši tvoju trhovú originalitu. Produkt, ksicht, firmu ti dnes nafotí hocikto, ide však o to vidieť tie isté veci odlišne.

Čo odo mňa môžeš dostať ako firma?
Máš produkty? Odfotím. Aj služby. Keď fotkou odprezentuješ svojich zamestnancov, odborníkov, klienti to určite ocenia. Taktiež, ak uvidia, kde sedíš, v akom priestore sa produkt tvorí.

Fotím hudbu

Po viac ako štrnástich rokoch fotenia koncertov vážnej hudby môžem dnes povedať, že už aj toto je samostatná oblasť fotografie. Je to spojenie dokumentovania udalosti s estetickým zachytením akcie, výrazu, pózy. Fotiť vážnu hudbu, dirigentov v akcii, hudobné telesá i sólistov na pódiu počas hry, to chce osobitý prístup. Byť neviditeľný, potichu a zachytiť človeka tak, že mi fotku uverejnia v časopise (Hudobný život) alebo na hudobnom portáli (operaslovakia.sk). Pravidelne zásobujem fotkami Štátny komorný orchester z Žiline. Viac sa info klik.

Ošľahaný obmedzeniami a vycvičený v neľútostných podmienkach som pripravený pasovať sa so všetkým neočakávaným, čo pódium prináša.

Fotím tváre, ľudí, fashion, pózy

Dostať z tváre výraz a k tomu napasovať to správne svetlo, to je kumšt v ateliéri aj vonku. Vytvoriť obraz tváre, ktorý sa páči tebe aj mne a vystihuje tvoju osobnosť, je výzva. Takéto moje fotografie majú známe osobnosti v profiloch, hudobníci na svojich CD nosičoch, ľudia na bilbordoch. Nerád sa fotíš v ateliéri? Zbalím veci a vyrazíme niekam von na ulicu alebo budeme cvakať mimo mesta. S pózovaním modeliek a fotením módy je to celkom zábavná hra a niekedy aj akrobatické predstavenie pre modelku aj fotografa.

Fotím fitness

Fitness foto je moderná oblasť, do ktorej začínam prenikať vďaka tomu, že fitness je mojím hobby a zároveň súčasťou života. Veľa ľudí na sociálnych sieťach sa prezentuje vo fitness, súťažia, robia poradcov, pôsobia vo fitness marketingu. Potrebujú prezentovať svoje výsledky, oblečenie, produkty, podporiť svoj marketing. Preto chcem spojiť možnosti a znalosti. Mám rozpracované spolupráce, ktoré budem prezentovať (napr. riecky.eu Relax & Fitness). Chceš aj ty podporiť svoj fitness profil? Daj o sebe info, vytvorím ti fotky na mieru. Pokojne aj formou bezplatnej DM spolupráce.

Fotím krajinu, prírodu

Tento typ fotiek je pre mňa skôr okrajovou záležitosťou. Nájdem počas bicyklovania peknú lokalitu, neskôr sa tam vrátim a odfotím to. Ide skôr o také moje vyčistenie hlavy. Zopár fotiek krajiny som vytvoril 3 km od Žiliny. Roky som tadiaľ chodieval s myšlienkou, že to nafotím, a práve Covid time bol na to ideálnou príležitosťou. Tieto fotky si môžeš bezplatne stiahnuť ako pozadie do Mac, PC, tabletu či mobilu.

Time for Photo | DM spolupráca

Chceš mať pekné fotky, vlastné portfólio, fotobook? Stačí, ak investuješ svoj čas a chcenie, baví ťa fotenie, vieš sa ksichtiť do foťáku. Ja do toho vložím vlastné nápady, techniku, čas a spoločne vznikne výsledok, za ktorý sa nikto z nás nebude hanbiť. Fotografie z tejto oblasti sú vždy zaujímavé, vyžaruje z nich spontánnosť a sloboda. Ak sa ti takáto forma spolupráce pozdáva, ozvi sa.

Nefotím svadby a pohreby

Svadobnej fotografii a objednávkam tohto typu sa vyhýbam ako čert svätenej vode. Prečo? Nebaví ma to. Moja predstava o svadobnom fotografovi je človek, ktorý sa venuje len foteniu svadby. Žije tým, má to rád a špecializuje sa len na túto oblasť. Potom sa za investované stovky eur dočkáš 100 % výsledku.

Väčšina “google svadobných fotografov” si kúpi fotoaparát, nastaví prioritu clony, všetko ostatné nechá na automatický režim a cvaká. Potom kopíruje fotky do Lightroomu, použije stiahnutý svadobný preset a exportuje fotky na flashku.

pentacon six 4020146

Chceš kreatívneho fotografa?

Ozvi sa a vytvorím ti fotky, na ktorých zažiariš.